Jaiolekuen bilakaera ingurunearekin alderatuta

Kontinenteen arabera

Herria eta bere ingurunea

2.4.1.1 Taula: Jatorriaren bilakaera kontinentea eta bere ingurunea alderatuta

KontinenteaBerriatuaLea ArtibaiBizkaia
Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan49339,414.08353,9430.52237,1
Bizkaiko gainerako herriak43534,86.25323,9369.71831,9
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak564,51.4595,625.2932,2
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua443,51.4555,6214.33418,5
Europako gainerako estatuak201,64691,822.1821,9
Amerika957,61.2074,666.3555,7
Afrika1078,61.0273,923.0852,0
Asia00,01200,57.6890,7
Ozeania10,1410,22650,0
Guztira1.251100,026.114100,01.159.443100,0
Iturria: 

Eskualdeko herriak

2.4.1.2 Taula: Jatorria Kontinentea eskualdearekin alderatuta

KontinenteaLea ArtibaiBerriatuaAmorotoAulestiEtxebarriaGizaburuagaIspasterLekeitioMarkina-XemeinMendexaMunitibar-Arbatzegi-GerrikaitzOndarroaZiortza-Bolibar
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan14.08353,949339,423356,041162,638148,77839,627537,73.91153,52.52849,913231,116033,85.40164,38019,8
Bizkaiko gainerako herriak6.25323,943534,813432,217927,220626,38543,136950,62.00027,31.21223,921951,524151,090310,827066,8
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak1.4595,6564,5153,6192,98210,584,1172,32573,53266,4266,1102,16147,3297,2
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua1.4555,6443,571,7111,7192,484,1172,34085,62154,2184,2265,56688,0143,5
Europako gainerako estatuak4691,8201,630,710,281,010,5192,61081,51783,581,9163,41051,320,5
Amerika1.2074,6957,6163,8172,6182,3105,1202,74456,12194,3163,8183,83253,982,0
Afrika1.0273,91078,641,0142,1638,163,030,41482,03496,920,510,23293,910,2
Asia1200,500,020,530,520,300,091,2220,3340,720,500,0460,500,0
Ozeania410,210,120,520,330,410,500,0180,270,120,510,240,000,0
Guztira26.114100,01.251100,0416100,0657100,0782100,0197100,0729100,07.317100,05.068100,0425100,0473100,08.395100,0404100,0
Iturria: 

Estatu nagusien arabera

Herria eta bere ingurunea

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

2.4.2.1 Taula: Jatorria Estatua herria eta ingurunearekin alderatuta

EstatuaBerriatuaLea ArtibaiBizkaia
Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan49339,414.08353,9430.52237,1
Bizkaiko gainerako udalerriak43534,86.25323,9369.71831,9
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak564,51.4595,625.2932,2
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua443,51.4555,6214.33418,5
Senegal967,76822,63.3160,3
Ekuador262,11110,43.8460,3
Kolonbia90,7900,313.9041,2
Nikaragua------
Paraguai141,11610,65.8150,5
Ameriketako Estatu Batuak------
Total1.251100,026.114100,01.159.443100,0
Iturria: 

Eskualdeko herriak

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

2.4.2.2 Taula: Jatorria Estatua eskualdearekin alderatuta

EstatuaLea ArtibaiBerriatuaAmorotoAulestiEtxebarriaGizaburuagaIspasterLekeitioMarkina-XemeinMendexaMunitibar-Arbatzegi-GerrikaitzOndarroaZiortza-Bolibar
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan14.08353,949339,423356,041162,638148,77839,627537,73.91153,52.52849,913231,116033,85.40164,38019,8
Bizkaiko gainerako udalerriak6.25323,943534,813432,217927,220626,38543,136950,62.00027,31.21223,921951,524151,090310,827066,8
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak1.4595,6564,5153,6192,98210,584,1172,32573,53266,4266,1102,16147,3297,2
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua1.4555,6443,571,7111,7192,484,1172,34085,62154,2184,2265,56688,0143,5
Senegal6822,6967,700,030,5405,100,020,31041,42094,120,510,22242,710,2
Ekuador1110,4262,110,200,000,000,020,3190,3100,210,200,0520,600,0
Kolonbia900,390,741,000,020,342,020,3320,440,140,910,2250,330,7
Nikaragua--------------------------
Paraguai1610,6141,110,200,010,100,010,11191,6120,200,000,0130,200,0
Ameriketako Estatu Batuak--------------------------
Total26.114100,01.251100,0416100,0657100,0782100,0197100,0729100,07.317100,05.068100,0425100,0473100,08.395100,0404100,0
Iturria: 

Uncaught exception thrown in session handler.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 1015 Can't lock file (errno: 165 - Table is read only): INSERT INTO {sessions} (sid, ssid, uid, cache, hostname, session, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => Elh0tQGD-dA55Du29RYKIyivpgnz_kdunmSU-naOAAM [:db_insert_placeholder_1] => [:db_insert_placeholder_2] => 0 [:db_insert_placeholder_3] => 0 [:db_insert_placeholder_4] => 18.232.31.206 [:db_insert_placeholder_5] => adierazle|a:1:{s:8:"settings";a:1:{s:8:"lurralde";i:48018;}} [:db_insert_placeholder_6] => 1674819200 ) in _drupal_session_write() (line 209 of /var/www/u.anitza/includes/session.inc).


Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 1015 Can't lock file (errno: 165 - Table is read only): DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 152052710263d3b681e7c284.48079714 ) in lock_release_all() (line 269 of /var/www/u.anitza/includes/lock.inc).