Altak kontinenteen arabera

Orokorra

4.2.1 Taula: Jatorria Kontinenteen arabera

KontinenteaGuztira%
Herrian bertan611,3
Bizkaiko gainerako herriak1120,8
Euskal Herriko gainerako herrialdeak11,9
Europako gainerako estatuak47,5
Amerika1324,5
Afrika1834,0
Asia00,0
Ozeania00,0
Guztira53100,0
Iturria: 

Aldagai ezberdinen arabera

Sexua

4.2.2.1 Taula: Jatorria Kontinente eta Sexuaren arabera

KontinenteaGizonezkoaEmakumezkoaGuztira
Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan350,0350,06100,0
Bizkaiko gainerako herriak654,5545,511100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak1100,000,01100,0
Europako gainerako estatuak375,0125,04100,0
Amerika969,2430,813100,0
Afrika18100,000,018100,0
Asia00,000,000,0
Ozeania00,000,000,0
Guztira4075,51324,553100,0
Iturria: 

Adina

4.2.2.2 Taula: Jatorria Koontinente eta Adinaren arabera

Kontinentea0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan350,000,0233,3116,76100,0
Bizkaiko gainerako herriak00,0654,5545,500,011100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,01100,000,01100,0
Europako gainerako estatuak125,000,0125,0250,04100,0
Amerika00,0753,8646,200,013100,0
Afrika00,01372,2527,800,018100,0
Asia00,000,000,000,000,0
Ozeania00,000,000,000,000,0
Guztira47,52649,12037,735,753100,0
Iturria: 

Batez besteko adina

4.2.2.3 Taula: Jatorria Kontinente eta Batez Besteko Adinaren arabera

KontinenteaBatez bestestekoa
Herrian bertan34,5
Bizkaiko gainerako herriak38,1
Euskal Herriko gainerako herrialdeak59,0
Europako gainerako estatuak54,3
Amerika36,2
Afrika31,6
Asia0,0
Ozeania0,0
Guztira36,6
Iturria: 

Ikasketa maila

4.2.2.5 Taulak: Jatorria Kontinente eta Ikasketa Mailaren arabera

KontinenteaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako Hezkuntza16 urtez azpikoakGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan00,0116,700,0233,300,0350,06100,0
Bizkaiko gainerako herriak00,0436,419,1436,4218,200,011100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,01100,000,000,000,01100,0
Europako gainerako estatuak00,0250,0125,000,000,0125,04100,0
Amerika646,2215,4323,1215,400,000,013100,0
Afrika633,31161,115,600,000,000,018100,0
Asia00,000,000,000,000,000,000,0
Ozeania00,000,000,000,000,000,000,0
Guztira1222,62037,7713,2815,123,847,553100,0
Iturria: 

Agiri mota

4.2.2.6 Taula: Jatorria Kontinente eta Agiri Motaren arabera

KontinenteaErroldan informaziorik gabeNortasun AgiriaPasaporteaAtzerritarren Identifikazio ZenbakiaGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan116,7583,300,000,06100,0
Bizkaiko gainerako herriak00,011100,000,000,011100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,01100,000,000,01100,0
Europako gainerako estatuak00,0375,000,0125,04100,0
Amerika00,0323,1753,8323,113100,0
Afrika00,000,01583,3316,718100,0
Asia00,000,000,000,000,0
Ozeania00,000,000,000,000,0
Guztira11,92343,42241,5713,253100,0
Iturria: