Aldagai ezberdinen arabera

Sexua

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.2.1 Taula: Jatorria Estatua eta Sexuaren arabera

EstatuaGizonezkoaEmakumezkoaGuztira
Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan777,8222,29100,0
Bizkaiko gainerako udalerriak844,41055,618100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak1100,000,01100,0
Espainia350,0350,06100,0
Senegal18100,000,018100,0
Ekuador3100,000,03100,0
Kolonbia00,01100,01100,0
Nikaragua0-0-0-
Paraguai457,1342,97100,0
Ameriketako Estatu Batuak1100,000,01100,0
Total5365,42834,681100,0
Iturria: 

Adina

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.2.2 Taula: Jatorria Estatua eta Adinaren arabera

Estatua0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan777,8111,1111,100,09100,0
Bizkaiko gainerako udalerriak316,715,61372,215,618100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,01100,000,01100,0
Espainia233,3116,7350,000,06100,0
Senegal00,0844,41055,600,018100,0
Ekuador00,000,03100,000,03100,0
Kolonbia00,000,01100,000,01100,0
Nikaragua0-0-0-0-0-
Paraguai00,0457,1342,900,07100,0
Ameriketako Estatu Batuak00,000,01100,000,01100,0
Total1316,02024,74758,011,281100,0
Iturria: 

Batez besteko adina

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.2.3 Taula: Jatorria Estatua eta Batez Besteko Adinaren arabera

EstatuaBatez bestestekoa
Udalerrian bertan16,2
Bizkaiko gainerako udalerriak38,9
Euskal Herriko gainerako herrialdeak63,0
Espainia37,7
Senegal35,7
Ekuador48,7
Kolonbia37,0
Nikaragua-
Paraguai32,0
Ameriketako Estatu Batuak42,0
Total35,3
Iturria: 

Erroldatze urtea

Oharrak:

  • Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.
  • Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.

3.3.2.4 Taula: Jatorria Estatua eta erroldatze urtearen arabera

Estatua1960 aurretik1960-1969 artean1970-1979 artean1980-1989 artean1990-1999 artean2000-2009 artean2010-2019 artean2020 edo beranduagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,000,000,000,0111,1222,2666,700,09100,0
Bizkaiko gainerako udalerriak00,000,000,000,0527,8316,71055,600,018100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,000,000,01100,000,01100,0
Espainia00,000,000,000,000,000,06100,000,06100,0
Senegal00,000,000,000,000,000,01688,9211,118100,0
Ekuador00,000,000,000,000,000,03100,000,03100,0
Kolonbia00,000,000,000,000,000,01100,000,01100,0
Nikaragua0-0-0-0-0-0-0-0-0-
Paraguai00,000,000,000,000,000,07100,000,07100,0
Ameriketako Estatu Batuak00,000,000,000,000,01100,000,000,01100,0
Total00,000,000,000,067,41113,66276,522,581100,0
Iturria: 

Ikasketa maila

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.2.5 Taula: Jatorria Estatua eta Ikasketa Mailaren arabera

EstatuaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako Hezkuntza16 urtez azpikoakGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,000,000,0111,1111,1777,89100,0
Bizkaiko gainerako udalerriak316,715,6527,8316,7316,7316,718100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,01100,000,000,01100,0
Espainia00,0350,0116,700,000,0233,36100,0
Senegal738,9950,0211,100,000,000,018100,0
Ekuador266,700,0133,300,000,000,03100,0
Kolonbia00,01100,000,000,000,000,01100,0
Nikaragua0-0-0-0-0-0-0-
Paraguai228,6457,1114,300,000,000,07100,0
Ameriketako Estatu Batuak00,000,000,000,01100,000,01100,0
Total1518,52125,91417,31113,678,61316,081100,0
Iturria: 

Agiri mota

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

3.3.2.6 Taula: Jatorria Estatua eta Agiri Motaren arabera

EstatuaErroldan informaziorik gabeNortasun AgiriaPasaporteaAtzerritarren Identifikazio ZenbakiaGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan444,4555,600,000,09100,0
Bizkaiko gainerako udalerriak00,018100,000,000,018100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,01100,000,000,01100,0
Espainia00,06100,000,000,06100,0
Senegal00,000,01372,2527,818100,0
Ekuador00,0266,700,0133,33100,0
Kolonbia00,000,01100,000,01100,0
Nikaragua0-0-0-0-0-
Paraguai00,0342,9342,9114,37100,0
Ameriketako Estatu Batuak00,01100,000,000,01100,0
Total44,93745,72530,91518,581100,0
Iturria: 

Uncaught exception thrown in session handler.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 1015 Can't lock file (errno: 165 - Table is read only): INSERT INTO {sessions} (sid, ssid, uid, cache, hostname, session, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => tMv5UMJcly--FTQHQPFYOs0OdPFvvrB7Pqrsw9NjOHs [:db_insert_placeholder_1] => [:db_insert_placeholder_2] => 0 [:db_insert_placeholder_3] => 0 [:db_insert_placeholder_4] => 18.232.31.206 [:db_insert_placeholder_5] => adierazle|a:1:{s:8:"settings";a:1:{s:8:"lurralde";i:48018;}} [:db_insert_placeholder_6] => 1674819801 ) in _drupal_session_write() (line 209 of /var/www/u.anitza/includes/session.inc).


Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 1015 Can't lock file (errno: 165 - Table is read only): DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 147448662363d3b8dace6218.83749650 ) in lock_release_all() (line 269 of /var/www/u.anitza/includes/lock.inc).