Jatorri aniztasunaren bilakaera (2002-2020) / Jaiolekuen bilakaera kontinenteen arabera

2.2.1 Taula: Jatorria Kontinenteen arabera

Kontinentea20022007201220172020
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan5.79831,16.01331,56.26332,56.34231,76.43831,5
Gipuzkoako gainerako herriak8.16243,78.27043,38.12442,18.40842,08.56641,9
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak2381,32271,22401,22751,42911,4
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua4.23422,73.80519,93.48218,13.30416,53.10515,2
Europako gainerako estatuak800,43001,64282,24592,34312,1
Amerika1090,63641,95102,67823,91.0745,3
Afrika260,11100,61810,93511,84252,1
Asia90,0250,1540,3800,41050,5
Ozeania50,050,020,020,030,0
Guztira18.661100,019.119100,019.284100,020.003100,020.438100,0

Iturria: