Jatorri aniztasuna 2021 / Jaiolekua estatu nagusien arabera / Aldagai ezberdinen arabera / Erroldatze urtea

1.3.2.4 Taula: Jatorria Estatua eta erroldatze urtearen arabera

Estatua1960 aurretik1960-1969 artean1970-1979 artean1980-1989 artean1990-1999 artean2000-2009 artean2010-2019 artean2020 edo beranduagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,000,000,000,024850,610621,612325,1132,7490100,0
Bizkaiko gainerako udalerriak00,000,000,000,019946,012127,99020,8235,3433100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,02539,71625,41625,469,563100,0
Espainia00,000,000,000,01437,81027,01129,725,437100,0
Senegal00,000,000,000,000,01617,26671,01111,893100,0
Ekuador00,000,000,000,000,0728,01664,028,025100,0
Kolonbia00,000,000,000,000,0440,0550,0110,010100,0
Nikaragua00,000,000,000,000,000,0333,3666,79100,0
Paraguai00,000,000,000,000,000,0787,5112,58100,0
Ameriketako Estatu Batuak00,000,000,000,0342,9114,3342,900,07100,0
Total00,000,000,000,049139,828923,438030,8746,01.234100,0

Oharrak:

  • Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.
  • Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.
Iturria: 

Uncaught exception thrown in session handler.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 1015 Can't lock file (errno: 165 - Table is read only): INSERT INTO {sessions} (sid, ssid, uid, cache, hostname, session, timestamp) VALUES (:db_insert_placeholder_0, :db_insert_placeholder_1, :db_insert_placeholder_2, :db_insert_placeholder_3, :db_insert_placeholder_4, :db_insert_placeholder_5, :db_insert_placeholder_6); Array ( [:db_insert_placeholder_0] => XQaC9KRALfUZo5_uCSmgn_YROgMt2BVrxnYu57hECgc [:db_insert_placeholder_1] => [:db_insert_placeholder_2] => 0 [:db_insert_placeholder_3] => 0 [:db_insert_placeholder_4] => 18.232.31.206 [:db_insert_placeholder_5] => adierazle|a:1:{s:8:"settings";a:1:{s:8:"lurralde";i:48018;}} [:db_insert_placeholder_6] => 1674816076 ) in _drupal_session_write() (line 209 of /var/www/u.anitza/includes/session.inc).


Uncaught exception thrown in shutdown function.

PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 1015 Can't lock file (errno: 165 - Table is read only): DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 25241687363d3aa4ee847c6.41097255 ) in lock_release_all() (line 269 of /var/www/u.anitza/includes/lock.inc).