Jatorri aniztasunaren bilakaera (2002-2018) / Jaiolekuen bilakaera kontinenteen arabera

2.2.1 Taula: Jatorria Kontinenteen arabera

Kontinentea20022007201220172018
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Herrian bertan46346,948839,648939,049840,148839,1
Bizkaiko gainerako herriak40941,449139,946637,243535,143334,7
Euskal Autonomi Erkidegoko gainerako herrialdeak515,2625,0675,3635,1604,8
Nafarroa Garaia eta Espainiako Estatua323,2322,6423,3453,6483,8
Europako gainerako estatuak30,3332,7252,0191,5181,4
Amerika232,3554,5594,7937,5907,2
Afrika50,5705,71048,3866,91098,7
Asia00,000,010,110,100,0
Ozeania10,110,110,110,110,1
Guztira987100,01.232100,01.254100,01.241100,01.247100,0

Iturria: