Jatorri aniztasuna 2019 / Jaiolekua estatu nagusien arabera / Aldagai ezberdinen arabera / Ikasketa maila

1.3.2.5 Taula: Jatorria Estatua eta Ikasketa Mailaren arabera

EstatuaTitulazio gabeLehen Mailako HezkuntzaBigarren Mailako Hezkuntza IBigarren Mailako Hezkuntza IIGoi Mailako HezkuntzaEDGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan13226,730,66212,67114,4459,118136,6494100,0
Bizkaiko gainerako udalerriak8419,6122,810724,914333,37317,0102,3429100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak1220,000,01830,01321,71220,058,360100,0
Espainia1226,7511,11124,4511,1715,6511,145100,0
Senegal2222,23232,33333,344,011,077,199100,0
Paraguai17,1750,0428,600,017,117,114100,0
Ekuador521,7417,41252,214,300,014,323100,0
Portugal330,0110,0550,000,000,0110,010100,0
Kolonbia222,2222,2444,400,0111,100,09100,0
Ameriketako Estatu Batuak00,000,0111,1444,4222,2222,29100,0
Guztira27922,4786,327121,825120,215012,021617,31.245100,0

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

Iturria: