Bajak 2018 / Bajak estatu nagusien arabera / Aldagai ezberdinen arabera / Erroldatze urtea

3.3.2.4 Taula: Jatorria Estatua eta erroldatze urtearen arabera

Estatua1950 aurretik1950-1959 artean1960-1969 artean1970-1979 artean1980-1989 artean1990-1999 artean2000-2009 artean2010 edo beranduagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,000,000,000,000,0240,0240,0120,05100,0
Bizkaiko gainerako udalerriak00,000,000,000,000,0425,0318,8956,316100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,000,000,000,000,000,0125,0375,04100,0
Espainia00,000,000,000,000,0150,000,0150,02100,0
Senegal00,000,000,000,000,000,0210,01890,020100,0
Paraguai00,000,000,000,000,000,000,03100,03100,0
Ekuador00,000,000,000,000,000,000,02100,02100,0
Portugal00,000,000,000,000,000,000,000,000,0
Kolonbia00,000,000,000,000,000,02100,000,02100,0
Ameriketako Estatu Batuak00,000,000,000,000,000,000,000,000,0
Guztira00,000,000,000,000,0710,61015,24974,266100,0

Oharrak:

  • Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.
  • Kasu batzuetan, 1980.urtetik aurrera hasi ziren erroldatze datuak jasotzen. Hortaz, posible da 1980.urtea baino lehenago etorritakoen datuak urte horretan jasota egotea.
Iturria: