Bajak 2018 / Bajak estatu nagusien arabera / Aldagai ezberdinen arabera / Adina

3.3.2.2 Taula: Jatorria Estatua eta Adinaren arabera

Estatua0 eta 16 urte artean17 eta 35 urte artean36 eta 64 urte artean65 urte edo gehiagoGuztira
Kop%Kop%Kop%Kop%Kop%
Udalerrian bertan00,0120,0360,0120,05100,0
Bizkaiko gainerako udalerriak00,0531,3850,0318,816100,0
Euskal Herriko gainerako herrialdeak00,0250,0250,000,04100,0
Espainia00,000,0150,0150,02100,0
Senegal00,01365,0630,015,020100,0
Paraguai00,0266,7133,300,03100,0
Ekuador00,000,02100,000,02100,0
Portugal00,000,000,000,000,0
Kolonbia00,000,000,02100,02100,0
Ameriketako Estatu Batuak00,000,000,000,000,0
Guztira00,02842,42842,41015,266100,0

Oharra: Udalerriko estatu nagusiak hartzen dira kontutan sailkapen hau egiterako orduan. Kasu batzuetan gerta daiteke INEk egiten duen sailkapenarekin bat ez etortzea.

Iturria: